AHŞAP KAMELYA
  • Register

Kamelya ve ya sundurma ahşap olarak uygulanıyor. Örnek olarak 4 metre x 4 metre bir kamelyanın direkleri 12×12 cm fırınlanmış çam ve ladin ağaci olmalıdır. Her bir kenar noktadaki direklerin yükseklikleri terazide olması gerekiyor. Direklerin üstündeki taşıyıcı ahşaplar 10×20 cm olması lazım ki üst kısımdaki çatı taşıyıcıları birbirini kenetlesin.

 

AhsapKamelyaModeli

 

 

Ahşap Kamelyaankara

 

Ahşap Kamelyaistanbul

 

Balkonu geniş bir ev için de verandaları dekorasyon alanlarına dâhil edebiliriz. Kamelya dekorasyonu son yıllarda revaçta olan bir konudur, dolayısıyla bu noktada birçok model ve seçenek sunulmaktadır. Kamelyalar farklı malzemelerden üretilebilmektedir, bahçenizde ne görmek istediğinize göre değişebilecek bir konudur bu. Demir malzeme kullanmak veya ahşap bir kamelya tercihi yapmak sizin kişisel zevkiniz ve tarzınızı yansıtmak açısından önemlidir. Kamelya modellerinde ahşap malzemelerin kalitelerine göre gruplandığı, bu noktada aynı zamanda işçilik ve tasarımın da niteliği artırdığı göz önünde bulundurulmalıdır. Kamelyalar gibi ev dışı dekorasyonu olarak değerlendirilen ancak evin genel dekorasyonunu tamamlayan bir başka yapı da Kamelya olarak ifade edilebilir. Evin balkonlarına dâhil edilen, üstü kapalı, yanları isteğe göre açık veya cam kaplamalı olabilen bu yapılar, kamelyalarda olduğu gibi keyifli vakit geçirmek için inşa edilirler. Bahçeniz dışında evinizin balkonunda da gölgelik, nezih, masa ve sandalyelerle donatılmış, üstü kapalı bir ortam yaratmak isterseniz Kamelya tercihi size istediğinizi verecektir. Bu noktada hayata geçireceğiniz Çardak modelinin evinizin dokusuyla uyum göstermesine dikkat etmeniz gerekmektedir. Verandalar da tıpkı kamelyalarda olduğu gibi farklı malzeme çeşitleriyle inşa edilebilmektedir. İster ahşap malzeme ister metal malzeme kullanılsın, her durumda kendi tarzınızı yansıtmanız, evinizin dokusunu korumanız güzel bir atmosfer sağlayacaktır.

 

 

Ahşap Kamelyamiz

 

Kamelyamızın üst bölümdeki latalari 10×5 cm olmalıdır. Lambiri ve osb nin yükünü taşısın ve yükleri hafifletsin. Dilerseniz singil ister membran ister kiremitle bitire bilirsiniz. Alt kısmındaki direklerimiz her birine metal paslanmaz ayak yerleştiriyoruz. Bu sayede ahşapbımızı yerden kesiyoruz.

Ahşap Kamelyaustasi